Od 15 lat pomagamy firmom
w wyborze lepszego oprogramowania

Witamy na platformie Capterra

Oprogramowanie może pomóc oszczędzać czas i rozwiązywać problemy, ale czasem trudno jest stwierdzić, które rozwiązanie najlepiej się sprawdzi. Właśnie w tym może pomóc Capterra.

Przeglądaj katalogi oprogramowania

Poznaj markę Capterra

Przeczytaj poniższe informacje, aby dowiedzieć się więcej na temat rozwoju firmy Capterra i tego, jak stała się jednym z najlepszych dostawców recenzji oprogramowania.

Firma założona, by pomagać użytkownikom

W 1999 r. nasz założyciel, Michael Ortner, szukał nowego oprogramowania i odkrył, że proces ten jest trudny i zajmuje bardzo dużo czasu.

Zdecydował, że musi istnieć jakieś lepsze rozwiązanie.

I tak właśnie, dzięki optymizmowi i wytrwałości (oraz ogromnemu debetowi na karcie kredytowej) założył firmę Capterra.

Bezpłatne od początku

Jako mała firma wiemy z pierwszej ręki, że o czas i pieniądze zawsze jest trudno. Właśnie dlatego nasza strona internetowa, narzędzia do wyszukiwania oprogramowania oraz inne zasoby zawsze były bezpłatne.

Funkcjonujemy, ponieważ dostawcy oprogramowania płacą nam, gdy otrzymują ruch internetowy bezpośrednio z naszej strony internetowej. Niemniej jednak w naszym katalogu umieszczamy wszystkich dostawców oprogramowania, któryxh jesteśmy w stanie znaleźć – nie tylko tych, którzy nam płacą. Dzięki temu zapewniamy dostęp do pełnej gamy możliwych opcji, spośród których możesz wybrać rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie.

Lepiej wybrać to, co właściwe, a nie to co łatwe

W 2008 r. staliśmy się pierwszą stroną internetową na temat oprogramowania dla firm, która oferowała recenzje użytkowników. Prawdę mówiąc, ta decyzja sporo nas kosztowała. Otrzymaliśmy negatywne reakcje od niektórych dostawców oprogramowania dla firm – naszych klientów – którzy bali się perspektywy ujawnienia negatywnych recenzji ich produktów.

Ryzykując utratę transakcji biznesowych (a w tym czasie nadal z trudem wiązaliśmy koniec z końcem), posłuchaliśmy intuicji. Wierzymy, że trzeba postępować uczciwie wobec użytkowników, co oznacza oferowanie najbardziej pomocnych informacji – zarówno dobrych, jak i złych, wszystkiego, co trzeba wiedzieć, aby podjąć najlepszą decyzję dla swojej firmy.

Dzięki ponad zweryfikowanym recenzjom publikowanym na stronie internetowej w liczbie 311 022 oraz tysiącom nowych dodawanych co miesiąc Capterra oferuje obecnie najbardziej rzetelną, dostosowaną do użytkownika perspektywę na oprogramowanie na całym świecie.

Rozwój w ramach grupy Gartner

W 2015 r. zostaliśmy przejęci przez spółkę Gartner, dołączając do rodziny marek Digital Markets. Oddział ten, składający się z Capterra, Software Advice oraz GetApp, współdzieli nasze wartości i pasję dotyczące wspierania rozwoju wszystkich firm – teraz i w przyszłości.

Dlaczego korzystanie z Capterra jest bezpłatne?

Capterra jest bezpłatna dla użytkowników, ponieważ dostawcy płacą nam, gdy odnotowują ruch internetowy i zyskują możliwości sprzedaży. Katalogi Capterra zawierają listę wszystkich dostawców – nie tylko tych, którzy nam płacą – dzięki czemu można podjąć najlepszą świadomą decyzję zakupu.